חיפוש

חולף לנצח: דרכים במסע החיים

מאת: דבורה נוב

פרטי ספר:
פורמט: כריכה רכה | 178 עמ'
מידות: 21*13.5
מועד הוצאה לאור: יוני-2020
מסת"ב: 978-1-61898-623-6
קטגוריה: פנאי
עריכה: אברי הרלינג
₪70.00 ₪88.00
חסכת ₪18
מכירה מוקדמת
משלוח רגיל חינם

חולף לנצח עוסק במסע החיים האישי על רבדיו וגילויו, ובהתמודדויות העומדות בפני מחפש דרך בן זמננו. הוא משליך אור על הקשר בין הביוגרפי לעולם הפנימי, בין התפתחות נפשית לבשלות רוחנית, על האפשרויות הטמונות ברגע ועל השתקפות האחד בנו ובחיינו. כמו חיי אדם, הספר שוזר לאחד הגות וסיפורי חיים, התמודדויות ותובנות, דרכי חקירה ואימון פרי היכרות אישית ומקצועית עם עולמות הרוח, היצירה, והטיפול הפסיכו־פיזי. זוהי מסה אישית־הגותית חשופה ונוגעת החוצבת דרך לחבוק את ברכת החיים מתוך נוכחות, חירות, ערות ואינטימיות.

ספר ייחודי, אותנטי ומעמיק. אפשר לקרוא אותו כעדות, כעדות ישירה ומרתקת בתבונתה ובדקותה של מי שמוכן להניח לפנינו את מהלך החיים בשקיפות ובאותנטיות, כמסע אישי שהוא גם אוניברסלי. דבורה נוב מציעה את המפתחות לעבודה הוליסטית הקשובה לדינמיקה של ממדי הגוף, הנפש והרוח, דרך סוגיות עקרוניות המשיקות לתהליכי צמיחת חיים. התרשמתי מהבשלות הרוחנית האינטגרטיבית, מהיכולת לחיות עם המסתורין ולנכחו בלי לקרוס בגינו, מבלי להשליך עליו, ומבלי להיות מוטרד מן הרצון לפענחו. הספר כתוב ברוך ובאינטימיות עם החיים עצמם, ועם הלא נודע כפי שהוא משתקף דרכם. ציטוטים קצרים ממקורות וממוטיבים יהודיים משתלבים בעדינות עם המרקם הכללי המבקש אחר שפה מתפתחת ויוצרת, אותנטית וכנה.
(פרופ' חביבה פדיה, אוניברסיטת בן־גוריון)

הספר המיוחד הזה מעניק לקוראיו שותפות בדיאלוג של צמיחה מרגשת, הניזונה מהאינסוף שבגוף-נפש, ביחיד ובעולם. הוא משלב פסיכותרפיה מערבית, טכניקות ופילוסופיה מזרחית ותפיסת עולם יהודית, ההופכים את השפע המציף לדרך יצירתית של בריאה עצמית – חד־פעמיותו של כל יחיד. רות נצר, פסיכולוגית יונגיאנית, מחברת הספר 'מסע הגיבורה' לספר פוטנציאל להפוך לטקסט קנוני: כזה שלומדים אותו, דנים בו, הופכים בו ומפרשים אותו בניסיון להטמיעו ולהפנימו. הספר משרטט משעולים למחפשי התחדשות ממשית בעבודת ה', ונכתב מתוך בשלות נדירה של מי שהתורה נחרתה בנפשה, 'זו שהלכה בדרך לפניך'. קריאת חובה למחפשים רוחניים באשר הם.
(ד"ר יהודה יפרח, עיתונאי ומרצה לקבלה וחסידות)

העת החדשה, מציאות הכפר הגלובלית ורשת אחת מפגישות בבת אחת את כל התרבויות והאמונות כפי שלא היה מאז מגדל בבל. גם עולמות האמנות, הטיפול והדתות נחשפות זו לזו, זיווגים חדשים בעולמות הרוח והנפש נוצרים, ועדיין אנו בתחילת הדרך.
היהדות ואנשי התורה עומדים על סיפה של מלאכת הסיכום והאינטגרציה הזו ועושים צעדים ראשונים. חסרה התעוזה, חסרה ההיכרות עם מגוון עולמות התוכן, ויש ציפייה שמישהו ייכנס למלאכה זו וידלה את האוצרות הטמונים בחיבורי העולמות.
והנה אני מצאתי. דבורה נוב בספרה פורצת את הדרך ומסמנת בגדול את תחילת המהפכה. נוב, המשלבת בהוויתה עולמות תוכן שונים של רוחניות ותורניות מובהקת, של אמנות הריקוד וכתיבה אמנותית, רגישות אקולוגית מעמיקה, וביום יום מטפלת רגשית מהמעלה הראשונה, מצליחה להגיש לנו את המוצר הראשון הקיים בספרות התורנית המבקש לארוג תהליך רב רובדי: רוחני, נפשי, קוגניטיבי, ואף בריאותי כדי להעביר את בן זמננו תהליך שינוי מעמיק שאינו פוסח על שום מימד הקיים בעולמות הפנים שלו.
כל זאת עושה נוב תוך חידוש נלווה נוסף ומרגש לא פחות: בעדינות וברגישות נדירה היא מעבירה את הקורא תהליך באמצעות גילוי לב נדיר ואף אינטימי של המסע האישי שלה לתיקון, על ידי שאיבה והתנסות מעמיקה ולא מתפשרת בכל עולמות התוכן. זוהי ללא ספק אבן פינה חדשה בהגות היהודית בת זמננו, וחובה לכל מבקש אלוקי אמת ומחפש דרך. בעיניי הספר מהווה המשך לרצף אנשי הרוח היהודיים שהקפיצו בעת החדשה את עולם הרוח התורני, כבעל שם טוב, רבי נחמן, הרב קוק והרב סולובייצ'יק. מעולם לא ראיתי אינטגרציה כה אותנטית והרמונית בין עולמות הרוח, עולם הטיפול הנפשי, והמרחב הטבעי־אקולוגי.
(רן שריד, מייסד 'דברי שיר' ומאמן יהודי)

ספר אקזיסטנציאלי הנוגע בתהומות הקיום בחיפוש נוקב ובלתי מתפשר אחר האמת. הוא חושף את השפע הרלגיוזי השוכן במעמקיו של כל אדם ומגלה את הכוח הטרנספורמטיבי שבמפגש האמיץ עם אתגרי החיים. הספר הוא אוצר לכל אדם בעל חיפוש רוחני, מכל אסכולה שהיא. פנינה נדירה.
(דני אמן, מייסד ביה"ס לייעוץ ביוגרפי)

בספרה "חולף לנצח", כמו בעבודתה הטיפולית והסדנאית, דבורה נוב מפליאה לטוות בין התחושות הגופניות והנפשיות הדקות ביותר לבין המעמקים הרוחניים. ההקשבה המדויקת והרבודה – לגוף, לנפש ולנשמה - הופכת את קולותיהן למנגינה נפלאה וייחודית. הספר הוא תעודה ייחודית ומאלפת הכתוב מתוך כנות אישית חשופה ומרגשת.
(ד"ר ברוך כהנא, מחבר הספר 'שבירה ותיקון)

פתח דבר: לחיות את הטמון במסע חיינו

פרק ראשון: רסיסי לילה — הטבעות ראשונות של אור וחושך

פרק שני: חיפוש השפה האישית

פרק שלישי: ההיבקעות אל מה שמעבר — גילויים ללא דרך

פרק רביעי: הים הלילי — ההישאבות אל המעמקים

פרק חמישי: נוכחות חיה — תהליך יצירת האני

פרק שישי: דרך הנהר — מעברים ותהליכי חיים

פרק שביעי: לחולל חיים — הריקוד האינטימי עם הלא נודע

ספרים אחרים שעשויים לעניין אותך:

בזכות ההזדקנות

בזכות ההזדקנות

כרמל שלו
יוני-2019
70.00
88.00
חסכון 18 ₪
אחר הצהריים של החיים

אחר הצהריים של החיים

טלי נתיב־עירוני
ספטמבר-2018
76.00
96.00
חסכון 20 ₪
מיינדפולנס
רב מכר

מיינדפולנס

אסף פדרמן
מרץ-2018
70.00
88.00
חסכון 18 ₪
ערות בחיי היומיום
רב מכר

ערות בחיי היומיום

סטיבן פולדר
ספטמבר-2016
55.00
69.00
חסכון 14 ₪
להתרגל להצליח

להתרגל להצליח

חגי שלו
מאי-2016
77.00
97.00
חסכון 20 ₪